Red Dead Redemption 2

 

Red Dead Redemption 2
Code + Map

 

کمپانی راکستار(rockstar) را می توان بزرگ ترین سازنده ی عناوین جهان ازاد در تاریخ دانست. ناشری که در سال ۱۹۹۸ به عنوان زیر مجموعه ای از شرکت عظیم تیک تو(take two) تاسیس شد و از ان تاریخ تا به امروز، ناشر برخی از برجسته ترین و برترین عناوین تاریخ دنیای بازیهای ویدیویی در سبک open world بوده است.
 
 

انتظار چندین ساله طرفداران Red Dead Redemption 2 به‌پایان رسید و این ساخته جدید راک استار رسما منتشر شد. بازی از همان نمایش‌های اولیه خبر از تجربه‌ای فوق‌العاده می‌داد که در سال‌های پایانی نسل هشتم، استاندارد جدیدی را برای بازی‌های جهان‌باز تعریف کرد. همانطور که قطعا به خوبی می دانید، red dead redemption عنوانی سوم شخص است که گیم پلی ان به طور کامل بر اساس دنیای غرب وحشی یا چیزیکه به ان وسترن هم می گوییم ساخته شده است.
 

Red Dead Redemption 2 حکم یک پیش‌درآمد را برای نسخه قبلی دارد و وقایع آن چند سال قبل از وقایع Red Dead Redemption آغاز می‌شود؛ جایی که پس از یک سرقت ناموفق اعضای گروه داچ مجبور می‌شوند تا مدام در حال فرار از دست مامورین قانون و جایزه‌بگیر‌ها باشند. شخصیت اصلی بازی آرتور مورگان نام دارد که به‌نوعی دست راست‌ِ شخصیت داچ، رهبر گروه، است و به همین دلیل وظایف مختلفی در قبال گروه دارد.
 

داستان بازی بسیار جذاب به نظر می رسد. با توجه به این که که مفاهیمی چون بقا، وفاداری، خیانت و انتقام نقش پررنگی را در ان ایفا می کنند و بازی پیش درامدی بر نسخه ی قبلی محسوب می شود. البته در نسخه قبلی در هیچ قسمتی شاهد شنیدن اسم ارتور مورگان نبودیم بنابراین شخصیت ارتور کاملا جدید محسوب می شود.
 

بیش از ۵۰ سلاح مختلف در بازی وجود دارند که بازیبازان می توانند با استفاده از آنان گیم پلی لذت بخش red dead redemption 2 را تجربه کنند. از انواع شاتگان (shotgun)، رولور (revolver) و… گرفته تا حتی سلاح هایی دوربین دار و تک تیر. در کنار انواع سلاح های مرسوم در دنیای وسترن که در این بازی در دسترس است، احتمالا امکان استفاده از انواع maching gun های بزرگ نیز وجود خواهد داشت که البته این سلاح های سنگین و قدرتمند ثابت هستند و در بعضی مناطق و قسمت های خاص یافت می شوند. در مورد تنوع سلاح ها هم باید گفت ۵۰ سلاح مختلف عدد کاملا راضی کننده ای است.
 

قابلیت dead eye, قابلیتی که شباهت قابل توجهی به سیستم bullet time در دیگر بازیها دارد. Dead eye یکی از ارکان گیم پلی red dead redemption 2 به شمار رفته و سازندگان مانور زیادی روی این قابلیت داده اند. این قابلیت خود شامل پنج قسمت است. برای مثال قسمت اول زمان برای شما کند می کند و یا قسمت سوم اجازه می دهد به صورت دستی به هر دشمنی که دوست دارید شلیک کنید. در مراحل و قسمت های بالاتر این سیستم، بنابر گفته سازندگان ارتور می تواند قسمت های حیاتی مثل قلب و مغز و… را نشانه گذاری و به انها شلیک کند.
 

در این دنیای بزرگ و گسترده، مناطق مخفی وجود دارد که بازییازان با کمی تلاش و صرف وقت، می توانند این مکان ها را پیدا کنند و از راز و رمز این مکان ها سردر بیاورند. همچنین از هر حیوانی یک نوع حیوان افسانه ای وجود دارد که شما با شکار انها می توانید علاوه بر کسب پول، با استفاده از پوست و چزم انها، لباس های کم نظیری بزای خود تهیه کنید. در کل به نظر می رسد شاهد دنیایی عظیم، عمیق و بسیار پویا و جذاب باشیم که بسیار تعامل برانگیز عمل خواهد کرد.
Red dead redemption پتانسیل بسیار بالایی برای تبدیل شدن به یکی از برترین بازی های نسل هشتم و حتی تاریخ دارد. گیم پلی جذاب، گرافیک هنری خارق العاده، دنیایی فوق العاده عظیم،غنی و پویا، همه و همه نشان دهنده ی پتانسیل بسیار بالای این بازی برای تبدیل شدن به‌عنوانی موفق هستند.

نوشتن نظر

توجه : HTML ترجمه نمی شود!
بد           خوب