Shadow Of The Tomb RaiderShadow of The Tomb Raider

بازی از جایی آغاز می‌شود که لارا و جونا در حال سفر هستند و به دلیل شدت گرفتن طوفان هلیکوپتر آن‌ها سقوط کرده و لارا همراهانش را گم می‌کند. اما آن‌ها به چه دلیل و به کجا در حال سفر هستند؟ بازی بای یک فلش بک به این سوال ما پاسخ می‌دهد.
 


داستان بازی باز هم مربوط به لارا و انجمن Trinity می‌شود که می‌خواهند دنیا را نابود کنند. البته این بار این برداشتی است که لارا از صحبت‌های دکتر دومینگز داشته و ما نیز این برداشت را باور داریم. در ابتدای بازی لارا یک خنجر باستانی را پیدا کرده و آن را می‌دزدد عملی که سبب ایجاد یک سونامی در مکزیک می‌شود و لارا پس از نبردی سخت، در نهایت به اجبار خنجر را به دکتر دومینگز تقدیم می‌کند. داستان بازی کماکان عالی به نظر می‌رسد و نسبت به نسخه‌های قبلی افت نداشته است. به بهترین شکل ممکن در Shadow of the Tomb Raider به شخصیت‌ها پرداخته شده و در مورد گذشته آن‌ها مطالبی وجود دارد که با خواندنشان می‌توانید اطلاعات خود را بالاتر ببرید. به عنوان مثال در مورد Jonah، لارا می‌گوید که اولین باری که وی را دیده او را خندانده است.


در کنار این مطالب، شاهد فلش‌بک‌هایی به کودکی لارا نیز هستیم که اشتیاق وی به ماجراجویی و کشف چیزهای جدید و کشف نشده را نشان می‌دهد. در فلش بک ابتدایی بازی همچنین واضح است که لارا کرافت اولا در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمده و ثانیا دختری بسیار باهوش است. فلش بک ابتدایی بازی ما را با کودکی لارا آشنا می‌کند.


افرادی که اولین نسخه سال ۲۰۱۳ بازی Tomb Raider را تجربه نکرده‌اند طبیعتا چیز زیادی راجع به Tirnity نمی‌دانند. گروه Trinity در Shadow of the Tomb Raider نیز نقشی اساسی را ایفا خواهند کرد بنابراین اگر با این گروه به خوبی آشنایی ندارید این مطلب را از دست ندهید. به طور کلی و خلاصه، Trinity گروهی سری و جنگ‌طلب با نیروهای نظامی است که هدفش کنترل دنیاست و این کار را می‌خواهد از طریق به دست آوردن یک سری اشیای باستانی انجام دهد. قدمت این گروه به دوران قبل از ظهور مسیحیت برمی‌گردد. در نسخه Shadow of the Tomb Raider رهبر این گروه Dr Pedro Dominguez است، مردی که معتقد است خورشید در حال غروب است و باید دنیا را نجات داد. به طور کلی راجع به Dr Pedor Dominguez شخصیت پردازی چندان قدرتمندی صورت نگرفته و بیشتر روی لارا و جونا کار شده است و ثمره آن را هم در بازی می‌بینیم. شاید داستان بازی به اندازه نسخه اول و یا حتی Rise of the Tomb Raider عمیق نباشد اما در کل عملکردی فراتر از قابل قبول دارد. عنوان Shadow of the Tomb Raider نسبت به نسخه‌های قبلی پیچیدگی کافی در بخش داستانی ندارد اما سطحی هم نیست و تجربه‌ای فوق‌العاده برای بازیکن را به ارمغان خواهد آورد.


مقبره‌های متعدد و نقاط مخفی بازی جذابیت گشت و گذار را چند برابر می‌کنند. البته بیشتر این معماها مربوط به مراحل اصلی بازی می‌شوند و در فعالیت‌های جانبی پازل‌های کمتری را خواهید دید. بخش اکشن بازی نیز به مانند نسخه‌های گذشته بوده و تغییرات چندانی به خود ندیده است. گان پلی بازی که دقیقا همان است و سلاح‌های بازی نیز عملکردی مثل نسخه‌های قبل دارند. سلاح‌های خود را می‎‌توانید به شکل‌های مختلفی ارتقا دهید و تغییراتی را بر آن‌ها اعمال کنید. سرعت Reload را افزایش دهید، ظرفیت تفنگ را بیشتر کنید، دقت اسلحه را بالاتر ببرید و حتی کلا تفنگ را عوض کنید. طبیعتا این تغییرات را تنها در صورتی می‌توانید انجام دهید که منابع کافی در اختیار داشته باشید و باز هم برمی‎‌گردیم سر بحثی که قبلا داشتیم، اهمیت کاوش در محیط! البته خب عوض کردن سلاح احتیاجی به مواد خاصی ندارد! می‌توانید اسلحه‌ها را در محیط‌های مختلف پیدا کنید. البته سلاح نسبت به دیگر آیتم‌های بازی بسیار نادر است.
تفاوت نسخه های مختلف این عنوان

نوشتن نظر

توجه : HTML ترجمه نمی شود!
بد           خوب