ایکس باکس وان اس چیست و چه تفاوتی با ایکس باکس وان معمولی دارد؟

ارسال توسط : modiriat تاریخ ارسال : کنسول بازی ماکروسافت تاریخ : 2016-06-13 بازدید : 4610 نظرات : 0
 در نمایشگاه E3 2016 ماکروسافت کنسول جدید خود را معرفی کرد،کنسول ایکس باکس وان اس محصول جدید ماکروسافت خواهد بود،تغییرات زیادی در نوع طراحی ، سایز کنسول و ... انجام شده است که در ادامه بصورت کامل به این تغییرات می پردازیم.
 
با توجه به اطلاعات ارائه شده از طرف ماکروسافت ایکس باکس وان اس 40 درصد کوچکتر از ایکس باکس وان معمولی است.یکی از ایراد هایی که تمام خریداران و طرفداران ایکس باکس وان به محصول گذشته ماکروسافت می گرفتند و همه بر این عقیده بودند که دستگاه بسیار بزرگ بوده و اصلا طراحی آن چشم نواز نیست.با نگاه به ایکس باکس وان اس در میابیم که این نقص برطرف شده،ایکس باکس وان اس ،باریکتر و کوچکتر از محصول قبلی ماکروسافت است و قابلیت این را دارد که به صورت ایستاده هم قرار بگیرد.ایکس باکس وان اس با هارد داخلی با حجم های متفاوت 500 گیگابایت ، 1 ترابایت و 2 ترابایت عرضه خواهد شد،به این نکته باید اشاره کرد که ایکس باکس وان اس دارای هارد هیبرید میباشد که سرعت نصب بازی را افزایش می دهد ، کسانی که ایکس باکس وان الیت را داشته اند این موضوع را تجربه کرده اند و همچنین کنسول جدید ماکروسافت قابلیت اجرای رزولوشن4K  و مجهز به IR Blaster نیز می باشد.


مهم تر از هر طراحی  و ارتقائی که ماکروسافت انجام داده، قرار دادن منبع تغذیه (آداپتور) ایکس باکس وان اس در داخل خود کنسول است کاری که سونی در پلی استیشن 4 خود از همان ابتدا انجام داد.دسته یا کنترلر ایکس باکس وان اس هم تغییراتی داشته و پشت دسته دارای بافت شده است که زیبایی خاصی به این محصول داده است و همچنین این دسته دارای بلوتوث نیز می باشد.

در انتها باید اشاره کرد که در کنسول های نسل 8 ماکروسافت در مقابل سونی، فروش بسیار پایین تری را داشت به همین علت تغییرات عمده ای در کنسول خود داده که این تغییرات چه از نظر ظاهری و چه از نظر داخلی چشم گیر بوده است.ماکروسافت در پی این خواهد بود که با کنسول جدیدی که معرفی کرده است بزودی سونی را در فروش کنسول نسل 8 بگیرد آیا ماکروسافت موفق خواهد بود؟ باید تماشا کرد که ماکروسافت با ایکس باکس وان اس در چه جایگاهی در بین فروش کنسول های نسل 8 خواهد داشت.

 

ثبت نظر

تصویر امنیتی