NBA2K19 Xbox oneNBA2K19

 
تفاوت اصلی سری بازی‌های NBA 2K با دیگر آثار ورزشی، جدای از گیم‌پلی کم نقص آن، حالت‌های بازی بسیار متنوعی است که در اختیار شما قرار می‌دهد. این نسخه به قدری در این مورد متنوع است که مطمئنم بعد از ورود به آن، برای این که ابتدا چه چیزی را امتحان کنید، گیج خواهید شد و دقایق زیادی را مشغول چرخ زدن در منوی ابتدایی خواهید بود. ابتدا از ساده‌ترین حالت بازی یعنی Play Now شروع می‌کنیم که حکم Kick-Off را دارد. با ورود به این بخش، اولین چیزی که نظرتان را جلب خواهد کرد وجود ۳ تیم با بازیکنان مختلف برای هر تیم NBA است.
 
 

یعنی شما می‌توانید با انتخاب هر تیمی از NBA یا G-Leauge که به Minor Nba معروف است با بازیکنان حال حاظر، بازیکنان دهه ۸۰ و تیم منتخبی از این دو بازی کنید. این تنوع در انتخاب تیم‌ها تنها کاری نیست که ۲K برای سرگرم شدن ما در این بخش کرده و علاوه بر آن، شما می‌توانید با تیم‌های Custom، که تحت عنوان ستاره‌های حال حاظر بسکتبال مانند Lebron James یا Kevin Durant هستند هم بازی کنید. مسلما نبرد بین Team Lebron و Team Stephan با بازکنان درجه یک و بهترین‌های NBA هیجان امگیز خواهد بود. خوشبختانه این بخش که تنها بخش بازی با قابلیت چندنفره‌ی Local است بسیار خوب کار شده و کمترین کمبودی در آن حس نخواهید کرد.
 

در بخش My Career که Way Back Story نام دارد، طبق روال هرساله بازیکن خود را می‌سازید و وارد NBA می‌شوید. در این بین دو تفاوت اصلی در Career این نسخه با نسخه قبل وجود دارد; اول آن که ۲K19 از لحاظ داستانی کاملا یک داستان درجه یک و سینمایی را روایت می‌کند و به تمامی مسائل موجود در زندگی یک ورزشکار می‌پردازد، به طوری که در هنگام تجربه ان، حس خواهید کرد در حال تماشای یک فیلم سینمایی با موضوع بسکتبال هستید.
 

قطعا قسمت انلاین Neighberhood در نسخه قبلی را که بزرگترین تغییر نسبت به نسخه ۱۷ بود؛ تجربه کرده‌اید.در این قسمت شما می‌توانستید در پارک شخصی خود، زمین بازی مخصوص و خیابان عمومی بازی گشت بزنید و یک حالت جهان باز را تجربه کنید. اما سراسر این بخش‌ها پر شده بود از فروشگاه‌هایی که می‌توانستید با پول واقعی، واحد پول بازی(VC) بخرید و با استفاده از آن، قدرت‌های خود را افزایش دهید یا لباس و آیتمهای تزئینی بخرید. حتی انواع مدل مو و خالکوبی‌ها هم پولی بودند و بازی کمترین محتوای رایگانی در این بخش در اختیارتان قرار نمی‌داد. Neighberhood در نسخه ۱۹ نسبتا بهتر شده است اما هنوز بسیار مسیر طولانی برای تبدیل شدن به چیزی که انتظار می‌رود را دارد.
 

تمرکز این بخش همچنان بر روی فروشگاه‌های متمرکز بر پول وافعیست و همچنان می‌توانید با خرید Boostهای مختلف با استفاده ار VC یا به طور مستقیم به افزایش قدرت‌های خود مشغول شوید. پارک شخصی و زمین شخصی‌تان در نسخه نوزدهم پیشرفت‌های خوبی کرده است و حالا دیگر برای پیدا کردن هم‌تیمی‌هایتان( اگر تیم داشته باشید) دچار مشکل نخواهید داشت و هر بازیکنی از تیمتان که آنلاین باشد در محوطه به ظور واضح نشان داده می‌شود تا به سادگی او را پیدا رده و با او صحبت یا بازی کنید. بخش My Gym هم بدون هیچ تغییری به همان شکل قبلی طراحی شده است.
دو بخش دیگر گیم‌پلی بازی، یعنی Season و Play-off عینا مشابه نسخه‌های قبل بوده و هیچ تغییری نکرده‌اند. در Seasons می‌توانید با انتخاب یک تیم بسکتبال حاظر در لیگ آمریکا آن را تا پایان فصل هدایت کنید و فقط نقش یک Head Coach را خواهید داشت. در بخش Play-off هم می‌توانید بازی‌های حذفی کنفدراس‌های شرق و غرب را تجربه کنید; البته می‌توانید تیم‌های آن را هم به دلخواه عوض کنید Play-off مخصوص خودتان راب سازید.

 


NBA 2K19 بدون کوچکترین شکی، کامل‌ترین بازی بسکتبالی است که صنعت بازی‌های رایانه‌ای به خود دیده است. این نسخه چه در درون زمین با گیم‌پلی فوق‌العاده خوب و واقع‌گرایانه‌اش و چه در بیرون زمین با حالت‌های متنوع و جذابش هر گیمری را به خود جذب می‌کند. این بازی آنقدر خوب است که برای لذت بردن از آن نیاز نیست حتما یکی از ظرفداران پر و پا قرض NBA باشید و به دفعات مسابقات آن را تماشا کرده باشید; حتی اگر علاقه خاصی به این رشته نداشته باشید هم یا NBA 2K19 عاشق آن خواهید شد.

نوشتن نظر

توجه : HTML ترجمه نمی شود!
بد           خوب