منوی سایت
سبد خرید

Battlefield V

Battlefield V
موجود نیست
 

BattleField V

بازی Battlefield V جدیدترین نسخه از سری محبوب Battlefield است که توسط استودیوی دایس (DICE) توسعه یافته است. در این بازی، شاهد تغییر نگرش شرکت الکترونیک آرتس نسبت به این سری هستیم. برخلاف نسخه‌های پیشین، در این بازی شاهد حضور سیزن‌پس و محتوای پولی پس از عرضه نخواهیم بود و استودیوی سازنده از این بازی همانند یک عنوان سرویس‌محور با انتشار به‌روزرسان‌های متعدد پشتیبانی خواهد کرد. اگرچه همچنان شاهد حضور سیستم پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای خواهیم بود ولی استودیوی سازنده تایید کرده است که بازی‌بازان تنها می‌توانند آیتم‌های تزئینی را به وسیله‌ی پول واقعی خریداری کنند.

 

 

مهم ترین مساله و نکته ای که چه طرفداران و چه منتقدان علاقه دارند درباره ی ان قبل از معرفی و عرضه هر نسخه از دو فرانچایز call of duty و battlefield بدانند، حال و هوای بازی و برهه ی زمانی است که بازی در ان اتفاق میافتد. چون اکثرا این دو سری آنچنان از لحاظ گیم پلی به خود تغییری نمی بینید و زمان و مکان هر نسخه است که اهمیت بیشتری نسبت به بقیه امور دارد. پس از عرضه battlefield 1 و روایت بازی در دوران جنگ جهانی دوم، حدس و گمان های بسیاری در مورد اینده این سری وجود داشت. برخی افراد اعتقاد داشتند نسخه بعدی قطعا در زمان حال و دوران امروزی جریان خواهد داشت و برخی شایعات نیز از طرف دیگر به گوش می رسید که حتی خبر از جریان داشتن بازی در زمان اینده می داد. اما نکته ای که اکثرا به ان حتی هم فکر نمی کردند، جریان داشتن بازی باز هم در دوران گذشته و در واقع جنگ جهانی دوم بود. پس از معرفی رسمی این بازی با نام battlefield V و مشخص شدن این مساله که بازی دوباره در دوران گذشته و اینبار دو دهه جلوتر جریان دارد.

 


از  تغییرات ایجاد شده عمده، مربوط به حرکات سربازان و ادم هاست. در این نسخه می توانید نارنجک های پرتاب شده ی توسط دشمنان را به سمت خودشان پرتاب کنید، هنگام خوابیدن به سمت عقب حرکت کنید، هنگام نشستن با سرعت به جلو بروید و همچنین غلط زدن، پریدن و تیراندازی از مکان هایی که قبلا امکان پذیر نبودند در این نسخه وجود خواهد داشت و امکان پذیر خواهند بود. هنگام دویدن در روی مناطق گلی ذرات گل به محیط افراط پرت خواهند شد و کوچکترین جزئیات مورد توجه قرار گرفته اند.

 

محیط بازی  بر اساس حرکات و اعمال شما واکنش نشان می دهد. برای مثال هنگام حرکت در بین علف ها و پوشش گیاهی، سبزه ها و پوشش گیاهی به طور کاملا واقع گرایانه تکان میخورند. این جور ویژگی‌ها فقط برای زیبایی ظاهری نیستند و در گیم پلی هم تاثیر گذارند. برای مثال شما به خاطر همین تکان خوردن پوشش گیاهی می توانید یک تک تیرانداز که در بین سبزه ها پنهان شده است را شناسایی کنید. همچنین حرکات سوم شخص دیگر بازیکنان بسیار بهبود یافته است.

 


دیگر تغییر قابل توجه ایجاد شده، کم تر شدن میزان مهمات و همچنین خط سلامتی است. در نسخه های قبلی به‌خصوص هنگام حمله به موضع دشمن روند و برنامه شما مشخص بود. حمله و پیشروی، زخمی شدن و درمان کردن و سپس دوباره تکرار این چرخه. در battlefield V کمی این مسأله چالش برانگیز تر شده است زیرا بنابر گفته های سازندگان، تعداد گلوله های قابل حمل کمی کاهش داشته و از طرف دیگر، سیستم بازیابی سلامتی خودکار، سلامتی شمارا پس از اسیب دیدن به طور کامل برنمی گرداند، بلکه خط سلامتی شما را تا حد معینی پر میکند و شما برای کامل کردن سلامتی خود نیاز به یک فرد از کلاس medic دارید. اینطور که به نظر می رسد چالش های وجود داشته در battlefield v بسیار بیش تر از نسخه های پیشین خواهد بود.

 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب